Home Ogólnie Czujnik ruchu nie tylko do lampy zewnętrznej

Czujnik ruchu nie tylko do lampy zewnętrznej

0 310

Oszczędność, bezpieczeństwo oraz wygoda – to wszystko zapewniają czujniki ruchu. Oczywiste zatem jest, że obecnie z tymi urządzeniami spotkać się można w wielu miejscach i obiektach – użyteczności publicznej, jak i prywatnych. A gdy do tego doda się korzystne ceny za czujniki, mamy do czynienia ze sprzętem, w który naprawdę warto się zaopatrzyć.

Czujniki ruchu na zewnątrz

Podjazdy do garażu, schody przed drzwiami wejściowymi do domu, parkingi, podwórka, wybrane miejsca w ogrodzie bądź na posesji… Lokalizacji odpowiednich na czujnik ruchu czy też czujnik ruchu do lampy zewnętrznej jest na prawdę dużo. Dzięki nim zapewnimy sobie nie tylko wygodne korzystanie z tych miejsc, jak i w oszczędny sposób (światło będzie się włączało tylko po wykryciu ruchu) zagwarantujemy skuteczny odstraszacz na złodziei.
W zależności od obszaru jaki ma być oświetlony, dobrać można czujnik o odpowiednim polu detekcji. W ofertach producentów znaleźć można przede wszystkim czujniki o zasięgu działania od 180 do 270 stopni. Ważną kwestią jest także odległość na jakiej będzie wykrywany ruch. Zwykle wynosi on maksymalnie 12m i w większości przypadków możliwe jest jego indywidualne ustawienie.

czujnik ruchu mikrofalowy

Ciekawym rozwiązaniem – do zastosowania nie tylko na zewnątrz budynków, są mikrofalowe czujniki ruchu. Ich montaż odbywać się może w ścianach, za płytami gipsowymi czy też drewnem. Dzięki temu jest on niewidoczny dla osób znajdujących się w jego obszarze działania.

Detektor ruchu wewnętrzny

Wszędzie tam, gdzie przebywa się sporadycznie oraz przez krótszy czas, czujniki ruchu stanowią idealne urządzenie oświetlające. Dzięki nim nie trzeba zawracać sobie głowy włączeniem światła czy też – bardzo często po ciemku, szukać włączników. W szczególności wskazany jest ich montaż we wiatrołapach, przedpokojach, klatkach schodowych czy też piwnicach. Za pośrednictwem czujników nie tylko będziemy mieli światło zawsze na czas, ale także wykluczymy sytuacje, gdy zapomni się wyłączyć oświetlenia i dopiero po kolejnej wizycie w spiżarce bądź garderobie zadamy pytanie „kto nie wyłączył światła?!”.

czujnik ruchu

Czujniki o polu detekcji 360 stopni stanowią sprzęt najczęściej wybierany do zastosowań wewnętrznych. Montowane zwykle na suficie w jego centralnym miejscu, wykrywać będą ruch w całym pomieszczeniu.
Polecanym rozwiązaniem są również czujniki ruchu do gniazdka elektrycznego 230V – nie wymagają instalacji, są szybkie i wygodne w montażu. Spełniać mogą rolę lampki nocnej.

 

czujnik lampka

 

 

BEZ KOMENTARZY

Skomentuj