Home Nowości Inspiracje Dzwonek do drzwi – funkcjonalna ozdoba

Dzwonek do drzwi – funkcjonalna ozdoba

0 1617

Dzwonki montowane przed drzwiami domów czy mieszkań stanowią niezwykle ważny element w każdym obiekcie. Oczywiście spotkać się można czasem z brakiem tego typu rozwiązań czy też z poprzednikiem dzwonka – kołatką do drzwi. Są to jednak odosobnione sytuacje i współcześnie większość ludzi stawia na dzwonienie, a nie stukanie, jako sposób komunikacji między osobami stojącymi przed drzwiami a lokatorami.

Dobierając dzwonki bezprzewodowe do drzwi na baterie bądź przewodowe zwraca się uwagę przede wszystkim uwagę na takie jego cechy jak sposób montażu, wielkość czy też dostępne poziomy dźwięku. Jednakże podczas szukania odpowiedzi na pytanie jaki dzwonek kupić do swojego domu, mieszkania bądź biura, warto nie skupiać się wyłącznie na funkcjonalnych cechach produktu, lecz przyjrzeć się mu także pod względem estetycznym. Odpowiednio dobrany – pod względem koloru, kształtu czy rodzaju materiału z jakiego został wykonany może sprawić, że pomieszczenie w którym będzie zamontowany zyska niezwykle oryginalny i stylowy element dekoracyjny. Współcześnie w ofertach producentów (m.in. Zamel bądź Orno), odnaleźć można szeroki wybór dzwonków o różnych walorach estetycznych, dzięki czemu bez względu na aranżację danego pomieszczenia czy obiektu, wyszukać można idealnie pasujące sprzęty.

Dzwonki przewodowe w stylu vintage

W mieszkaniu urządzonym w klimacie retro, gdzie z każdego miejsca spoglądają przedmioty „z duszą” doskonale sprawdzi się Dzwonek Retro DNS-971 marki Zamel. Jest to replika dzwonka z 1920 roku. Masywna obudowa z drewna (jasnego bądź ciemnego) oraz mosiężna czasza stanowią połączenie obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.
Dla wielbicieli starodawnych klimatów polecany być może również Dzwonek Mulino DNB-222. Obudowa wykonana jest z drewna w kolorze mahoniowym, natomiast mosiężny dzwonek osadzony jest na stylowej sprężynie. Znakomitym uzupełnieniem Mulino może być mosiężny przycisk (okrągły lub podłużny) o ozdobnym owalnym szyldzie.
Ciekawą propozycją dla osób ceniących stylowe rozwiązanie, które jednakże odznacza również nowoczesny klimat, może być natomiast dzwonek gong rurowy GRS-941. Posiada on dwie mosiężne rury generujące dźwięk. Obudowa wykonana jest drewna lub imitacji drewna (dostępne jest siedem wzorów).

dzwonki przewodowe retro

Dzwonki o nowoczesnym wyglądzie – bezprzewodowe i do gniazd

Wspomniane powyżej dzwonki retro stanowią małą grupę w stosunku do ofert dzwonków zaprojektowanych w nowoczesnym stylu. Wiele z tych produktów nie wyróżnia się czymś szczególnym – ot, zwykły praktyczny przedmiot. Na szczęście pośród szerokiego wyboru tego typu urządzeń znaleźć można prawdziwe perełki. Taką bez wątpienia jest szklany dzwonek gong Glasso GNS-248. Stanowi on idealne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego nakrytego taflą hartowanego szkła oraz ozdobną nakładką (białą lub srebrną). Cechuje go delikatny wygląd oraz duża wytrzymałość.
W omawianym temacie na szczególne wyróżnienie zasługują z pewnością także niektóre dzwonki firmy Orno. Produkty takie jak dzwonek bezprzewodowy bateryjny Orno FUNK DC bądź POP AC odznacza ciekawy kształt oraz modna kolorystyka. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o współczesnej aranżacji, zapewniając im oryginalny dodatek.

dzwonki bezprzewodowe do gniazd 230V


Dzwonki klasyczne

Dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania, których mieszkania i domy urządzone są w klasycznym stylu, proponujemy z kolei produkty łączące w sobie delikatną ponadczasową elegancję z aktualnymi trendami w projektowaniu wnętrz. Wymienić tu należy z pewnością Gong Largo GNS-208. Dostępny jest w wersji białej oraz w takich kolorystykach jak czarno-srebrna, biało-niebieska, bordowo-beżowa oraz ciemno-zielona. Bogaty wybór pod względem barwy oraz klasyczny kształt sprawiają, że znakomicie dopasuje się do każdego wnętrza.

dzwonek gong largo

 

Powyżej zaprezentowaliśmy tylko kilka przykładów dzwonków zaprojektowanych w różnych stylach – na rynku dostępna jest oczywiście cała gama innych produktów. Warto zatem dobierając dzwonki przewodowe lub bezprzewodowe do swojego domu czy mieszkania skupić się nie tylko na jego funkcjonalności, ale dobrze przejrzeć proponowane rozwiązania. Dzięki temu zyskać możemy nie tylko praktyczny, ale oryginalny element aranżacji pomieszczenia.

 

PODOBNE WPISY

BEZ KOMENTARZY

Skomentuj