Home Nowości Inspiracje Mieszkanie (z osprzętem) Black&White

Mieszkanie (z osprzętem) Black&White

0 748

Pomimo zmieniających się trendów w aranżacji wnętrz istnieją rozwiązania ponadczasowe, które bez względu na panujące mody są zawsze efektowne. I właśnie takim rozwiązaniem – stosowanym niezwykle często przez dekoratorów, jest łączenie kolorów białego i czarnego. Ten szczególny duet pozwala każdemu pomieszczeniu nadać wyjątkowego charakteru i stylu.

Urządzając mieszkanie w stylu black&white niezwykle ważne jest, aby zadbać o najmniejsze detale. Źle dobrany element może zaburzyć całą koncepcję i efekt jaki byśmy chcieli uzyskać nie zostanie osiągnięty. Dlatego też planując wystrój mieszkania dobrze jest skupić się nie tylko na kolorze ścian czy też mebli, ale także na drobniejszych – na pierwszy rzut oka mało istotnych elementach.

black white aranzacja

Diabeł tkwi w szczegółach
Bez względu na to czy urządzasz mieszkanie w stylu nowoczesnym, klasycznym czy vintage, czarno-biała kolorystyka wszędzie spełni się doskonale. Z uwagi na profil naszego bloga nie będziemy jednak z tego miejsca doradzać jakie zasłony czy też obrazy pasować będą do wnętrz black&white. Chcemy natomiast zwrócić Twoją uwagę na gniazdka i wyłączniki elektryczne, dzięki którym czarno-białe pomieszczenia zyskać mogą nie tylko praktyczny, ale niezwykle oryginalny i wpisujący się w całość element.

black white mieszkanie

Czarno-biały świat Ospel Sonaty

Cieszący się bardzo dużą popularnością producent osprzętu – firma Ospel, ma w swojej ofercie niezwykle ciekawą serię Sonata. Składające się na nią m.in. białe oraz czarne gniazdka i włączniki.

czarny_bialy_sonata_ospel

Łączniki i gniazdka Sonata odznaczają się klasyczną formą w nowoczesnym wydaniu. Czarny wyłącznik schodowy Ospel na białej ścianie w holu, białe gniazdo wtyczkowe na czarnej ścianie w gabinecie czy też czarno-biały panel do obsługi różnych zasilań (np. czarne gniazdo antenowe, głośnikowe, komputerowe i 230V w białej 4-krotnej ramce) bez wątpienia będą prezentowały się wyśmienicie!

Ospel Sonata oprócz ramek wykonanych z wysokiej jakości PC, proponuje także wyjątkowe czarne i białe ramki ze szkła (o grubości 4mm lub 6mm). Wybierając je do swojego mieszkania black&white, nie tylko wpiszemy się w panującą kolorystkę, ale również podkreślimy elegancki i wysublimowany styl pomieszczenia. Ramki ze szkła Ospel Sonata Light znakomicie komponować się będą z włącznikami i gniazdami z podstawowej wersji.


czarny biały ospel sonata ramki glass

A może antracyt z Simon 54 Premium?

Poszukując czarnych oraz białych gniazd i łączników warto również przyjrzeć się bliżej ofercie prezentowanej przez firmę Kontakt-Simon, a dokładnie często wybieranej serii Simon 54 Premium. Oprócz  osprzętu białego, kolekcja ta zawiera także moduły w kolorze antracyt. Metalizowane ramki Simon 54 Premium antracytowe w połączeniu z białymi czy też antracytowymi klawiszami na pewno będą zwracać uwagę swoją wyjątkowością i klasą.

czarny bialy SIMON 54 PREMIUM

Simon 54 Premium podobnie jak Ospel Sonata jest serią modułową. Oznacza to, że w oparciu o system ramkowy (ramki pojedyncze, podwójne, trzykrotne, czterokrotne i pięciokrotne) tworzyć można dowolne zestawy kolorystyczne gniazd i wyłączników.

Tango Black&White

Na koniec pragniemy przedstawić zwolennikom czarno-białych rozwiązań jeszcze jedną propozycję – kolekcję ledowych opraw oświetleniowych Tango Black&White Skoff. Od pewnego czasu w ofercie firmy Skoff odnaleźć można czarną oraz białą wersję cieszącej się dużym zainteresowaniem na całym świecie serii Tango. Są to eleganckie oprawy LED służące do oświetlania schodów, ścian, witryn, jak też całych wnętrz m.in. kuchni, łazienki bądź garderoby.

skoff tango black&white

Oprawy oświetleniowe LED Tango Skoff wykonane są z wysokiej jakości aluminium w kolorze białym lub czarnym. Ich montaż w pomieszczeniach utrzymanych w kolorystyce czarno-białej pozwoli uzyskać zarówno praktyczny element oświetleniowy, jak również elegancki i oryginalny detal dekoracyjny.
Oprawy Tango Black&White z powodzeniem można stosować m.in. do oświetlania schodów, mebli w kuchni lub salonie czy też jako system oświetlenia awaryjnego na korytarzu.

tango skoff black&white aranżacja


Odkrywaj kolory!

Powyżej zostało zaprezentowane tylko kilka z możliwości, jakie względem czarno-białych aranżacji wnętrz oferują współcześnie producenci osprzętu elektroinstalacyjnego. A możliwości jest jeszcze dużo więcej! Dlatego też serdecznie zachęcamy, aby projektując wystrój salonów, kuchni, łazienek (nie tylko w kolorach black&white), nie traktować doboru gniazd czy też łączników po macoszemu. Wiadomo – najważniejsza jest ich funkcjonalność, czemu jednak nie wykorzystać dekoracyjnego potencjału jaki ze sobą niosą?

BEZ KOMENTARZY

Skomentuj